Zapraszamy do pierwszej w Polsce szkoły karmienia piersią dla przyszłych rodziców! kliknij

WitamySpecjalizujemy się w diagnozowaniu przyczyn niepowodzeń i problemów w karmieniu piersią oraz ich rozwiązywaniu. Większość problemów z karmieniem piersią wynika z błędów w przystawianiu dziecka, nieprawidłowej pozycji do karmienia, zaburzonego odruchu ssania u dziecka (stosowanie smoczków, kapturków) lub niewłaściwej częstotliwości karmień. Im wcześniej skorzystasz z pomocy tym łatwiej będzie rozwiązać problem.


W naszej pracy opieramy się na Kodeksie Etycznym Międzynarodowych Konsultantów Laktacyjnych.


Świadczymy profesjonalne usługi, oparte na najnowszej wiedzy z zakresu laktacji i położnictwa, nie wykraczając poza zakres naszych kompetencji określonych zdobytymi dyplomami i uprawnieniami zawodowymi i przy uznaniu zasady, że decyzje, co do sposobu postępowania zawsze podejmuje matka, a my dostarczamy jej potrzebnych informacji i aktywnie wspieramy w podjętych działaniach.


Ponad 15 letnie doświadczenie w poradnictwie laktacyjnym, współpraca z CENTRUM NAUKI o LAKTACJI w Warszawie oraz najnowsza wiedza poparta zdanymi egzaminami IBCLC oraz pełne zaangażowanie daje nam solidne podstawy do świadczenia fachowych porad w tej dziedzinie.


Nasz zespół to:

Bożena Waluśkiewicz

Bożena Waluśkiewicz


Z zawodu jestem położną i pedagogiem. Pomysł utworzenia takiej działalności pojawił się i dojrzewał we mnie, od kiedy sama zmagałam się z problemami laktacyjnymi. Byłam i jestem przekonana do tego, iż taka pomoc jest niezbędna. W Lakta-Medzie postawiłam na jakość (specjalistyczne szkolenia oraz ciągły rozwój). Osoby tutaj pracujące są nie tylko wyszkolonymi fachowcami, ale też ludźmi z pasją. Dla mnie osobiście każde spotkanie z rodzicami i ich pociechami jest wyjątkowe, bo każde inne, spontaniczne, twórcze i ubogacające. Wieloletnie doświadczenie pokazało mi, że poradnictwo laktacyjne jest taką dziedziną z pogranicza medycyny i psychologii oraz to, iż w tej materii marzenia (które warto mieć) nie zawsze udaje się zrealizować (jak to w życiu bywa). Dlatego pomagam rodzicom w odkryciu najbardziej realnego rozwiązania ich problemów, szanuję ich decyzje.


Obserwuję też przypadłości "cywilizacji", iż matki boją się słuchać swojej intuicji, do czego je gorąco zachęcam i wspieram. Uwielbiam malutkie dzieci, doceniam ten wyjątkowy kontakt z nimi, gdyż od tych najmniejszych można wiele się nauczyć.


Od dziesieciu lat prowadzę szkolenia praktyczne przyszłych konsultantów, doradców laktacyjnych oraz prowadzę zajęcia w szkole rodzenia i ze studentami psychologii.


Prywatnie matka czwórki dzieci: Ania 18L, Adam 15L, Andrzej 13L i Tobiasz 2. Moją pasją jest muzyka.Iwona Maszkowska

Iwona Maszkowska


Z zawodu jestem pielęgniarką. Praca z malutkimi dziećmi od zawsze była moim marzeniem. Z problemami laktacyjnymi zetknęłam się kiedy urodziłam pierwsze dziecko. Bardzo chciałam karmić je piersią ale w szkole z tej dziedziny było bardzo mało informacji , a w szpitalu i po powrocie do domu nikt nie potrafił mi pomóc. Niestety córeczkę karmiłam tylko przez miesiąc co bardzo przeżywałam i ciągle zastanawiam się dlaczego nie ma specjalistów w tej dziedzinie. Jednakże po paru latach poznałam osobę zajmującą się tymi problemami. Początkowo pomagałam jako wolontariusz a potem jako doradca laktacyjny. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uzyskałam certyfikat IBCLC.


Urodziłam jeszcze dwoje dzieci, które wykarmiłam piersią i mogłam się przekonać jaka to radość, satysfakcja i szczególna relacja z dzieckiem.


Prywatnie jestem mamą czwórki pociech: Ola ma 18 lat, Marcel 10, Szymon 8, a Łucja 3. W wolnym czasie lubię czytać książki, oglądać filmy , interesuję się także zasadami zdrowego żywienia.