Zapraszamy do pierwszej w Polsce szkoły karmienia piersią dla przyszłych rodziców! kliknij

Ocena zachowań noworodka - NBASPragnę Państwa zachęcić do wykonywania oceny NBAS swoim pociechom - szczególnie jeśli macie trudności z opanowaniem płaczu, jeśli Wasze dziecko jest niespokojne, często trapi je czkawka i wygina się podczas jedzenia.


Pamiętajcie Mamy, że ciąża która była powikłana, czy przebyty trudny indukowany poród, mają wpływ na zachowanie Waszego niemowlaka. Dobra ocena pomoże zrozumieć i opanować trudną sytuację.


Jestem położną i doradcą laktacyjnym, a także absolwentką kursu skali NBAS. Wiedza ta jest bardzo komplementarna i przydatna w mojej pracy. Pracuję na co dzień z noworodkami w szpitalu Przyjaznym Dziecku, prowadzę poradnie laktacyjną i indywidualną praktykę położniczą. Obserwuję często sytuacje trudne dla rodziców, których nie rozumieją.


Wspólna obserwacja pozwala zastosować takie działania, które umożliwiają opanowanie problemu.


To działa - zapewniam Państwa. Niejednokrotnie sama byłam zadziwiona efektami pracy rodziców którzy zastosowali się do moich zaleceń.


Sylwia Bieńkowska IBCLCJeśli niepokoją Cię zachowania Twojego dziecka: częsty płacz , pobudliwość , apatia - pomożemy odczytać język ciała Twojego dziecka, zgodnie z behawioralną skalą Brazeltona (NBAS)

Czytaj: Czym jest skala NBAS ? (www.nbas.edu.pl),

Czytaj: Dla rodziców (www.nbas.edu.pl).

Czytaj: Skala Brazeltona-poznaj język swojego dziecka (www.babyonline.pl).